Historický repertoár

Bubáci a Hastrmani

Veselá pohádka o roztomilých strašidlech a hastrmanech.
Neposedné malé strašidýlko Bubáček se skamarádí s klukem hastrmánkem Pulcem a začíná velké dobrodružství!. Budou se snažit zachránit mlynářovic Toníčka a Kačenku, které vězní zlá a ošklivá Ježibaba. V tom jim budou bránit Koktačka a Dupačka, nešikovné pobočnice Ježibaby. Nic se ale neobejde bez pomoci jejich tatínků a paní mlynářky. Jak to všechno dopadne? Přijďte se podívat sami. Bubáci a Hastrmani se vás už nemohou dočkat! 

Čerti ve mlýně

Veselá pohádka (podle humorné knížky Josefa Lady) o dvou kamarádech Brčálovi a Mulisákovi, kteří zachraňují mlýn před dvěma čerty, vyslanými svým vůdcem Luciferem pro pytle s moukou. Spravedlnost a odvaha nakonec zvítězí nad zlem a polepšení čerti zůstanou mezi lidmi. Pohádka je opět založena hlavně na dialogu s dětským divákem a jako většina předchozích, obsahuje veselé písničky.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Zlý černokněžník zajal princeznu Zuzanku. Statečná a chytrá Janinka, které pomáhá Vážka, se rozhodnou princeznu osvobodit. Během cesty plné dobrodružství a nástrah se k nim postupně přidá Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Celá partička dobrodruhů nakonec přemůže černokněžníka a princeznu Zuzanku osvobodí. Pohádka končí veselou písničkou. 

Haló Jacíčku

Pro děti od 3 let.
45minut

Naivní sonda do dětských duší,
aniž to ty děti tuší, skrze hravý kabaret:
O ZVÍŘÁTKÁCH
O PŘÁTELSTVÍ
O TĚŽKOSTI DOSPÍVÁNÍ

Hornická pohádka

Pohádka nastudovaná specielně ve spolupráci a pro s Hornický skanzen Mayrau. Je vtipná ale zároveň i poučná. Děti se naučí, jak to chodívalo v dobách fárání a dědové rádi zavzpomínají.

Jak žáby slavily narozeniny

Pro děti od 3 let
45minut

Zveme vás na pohádku, v které opět zazáří Kvak a Kuňka v nových dobrodružstvích. Kromě nich se znovu setkáte s tetou Ropuchou a Kmotrou Myší, a aby ta oslava byla opravdu velkolepá, přijde i děda Kvakoun s pekařem Mílou.

Kocour v Botách

Veselá pohádka o roztomilém kocourovi Matějovi a jeho dobromyslném kamarádovi, mlynářském klukovi Matyáškovi. Matěj s Matyáškem se vydají v přestrojení na královský hrad, aby přinesli panu králi králíky. Král Sigismund IX je totiž nemocen, protože nemá své nejoblíbenější jídlo - králíka na smetaně. Kvůli Matějovým výmyslům se děj tak zaplete, že Matyáška s princeznou nakonec nechá zlý kouzelník Habakuk zkamenět. Podaří se Matějovi dát všechno zase do pořádku? Samozřejmě za pomoci dětí v hledišti...