ZÁSEK - DAVID DOUBT

ZÁSEK - DAVID DOUBT

Hra o lidech, kterým se zastavil výtah
 
Divadélko U Zvonu vám zprostředkovává jedinečnou příležitost vidět hru Zásek Dejvického divadla v podání herců Divadélka U Zvonu a jejich hostů.
 
Premiéra
11. 04. 2015
 
 
Autor David Doubt, spoluautoři - Čermák-Kroupa-Kubařová-Melíšková-Myšička-Suková-Trojan
režie Ivan Trojan
 
 
Motto: „...žijeme nespokojené frustrované životy v krásných časech!“ (Ivo Mludek)
 
Hra o lidech, kterým se zastavil výtah. To je podtitul a hlavní téma inscenace Zásek. A to se všemi významy, které v sobě tato věta nese. Pět postav, které jsou okolnostmi donucené zastavit se a setrvat společně v prostoru dvakrát dva metry, aniž by dopředu věděly, kdy a zda se z něj dostanou. Důležité je nejenom zjistit, proč se s nimi výtah zastavil, ale možná důležitější je uvědomit si, co se musí stát, aby se znovu rozjel.
Autorem hry je David Doubt, mladší bratr Doylea Doubta, který pro DD napsal Černou díru. Zasvěcení tuší, že text hry vznikal podobně jako osm let před Zásekem inscenace Jiřího Havelky, tedy za přispění všech zúčastněných. V tomto případě v sobě David Doubt skrývá sedm jmen, přičemž nejvýznamnější je jméno „toho, co to dával dohromady“, což je označení, které si sám pro sebe stvořil Ivan Trojan, režisér inscenace.
Ten si ke svému režijnímu debutu přizval tým spolupracovníků, s nimiž se už při práci v DD setkal, kromě čtyř hereckých kolegů také výtvarnici kostýmů Katarínu Hollou, scénografa Pavola Andraška, dramaturgyni Evu Sukovou a hudebníka Matěje Kroupu. Ten, kromě toho, že je autorem hudby, také vytvořil jednu z pěti postav, které se zasekly někde mezi 12. a 11. patrem…
Délka
60minut
Cena
Vstupné dobrovolné